خالدنیوز خالدآباد

پوشش اخبار شهرستان نطنز

خالدنیوز خالدآباد

پوشش اخبار شهرستان نطنز

خالدنیوز خالدآباد

شهر زیارتی تاریخی خالدآباد یکی از شهرهای زیبا و کویری بخش امام زاده از توابع شهرستان نطنز می باشد . این شهر اولین شهر در ایران است که گواهینامه ی زیست محیطی یورو 14001 را به خود اختصاص داده است . این شهر هنرپرور که به شهر صدا نیز شهره است هنرمندان بزرگی در عرصه ی موسیقی به ایران و جهان معرفی کرده است . استاد ایرج و استاد مهدی خالدی از مفاخر هنر موسیقی خالدآبادی هستند . وجود بارگاه ملکوتی امام زاده آقا علی عباس در 8 کیلومتری این شهر بر معنویت آن افزوده است . چهل دختران حامی امام زاده خالدآبادی بوده اند و در روایات معتبر نقل شده است که پس از شهادت این بزرگوار در منطقه ی گود ریگ خالدآباد به دستور مامون عباسی , شیرزنان خالدآباد کمرهمت بسته اند تا همچون زنان بنی اسد که افتخار تدفین ابدان مطهر شهدای کربلا را در کارنامه ی خود دارند افتخار تدفین پیکر مطهر امام زاده آقا علی عباس را به کمک مردان رشیدشان در کارنامه ی خود برای همیشه ی تاریخ ثبت و ضبط نمایند . زبان مردم خالدآباد تات می باشد که قدیمی ترین زبان اصیل ایرانی است . خالدآباد بیش از هشتاد اثر تاریخی دارد که تنها 6 اثر به ثبت میراث فرهنگی رسیده است . تپه های باستانی مسی و ابوذر قدمتی 6 هزار ساله دارند .

آخرین نظرات
نویسندگان

۷۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

۳۱
ارديبهشت

شهردار و ریاست محترم شورای اسلامی شهر در پیامی از حضور حماسی مردم عزیز شهر خالدآباد در انتخابات پنچمین دوره شورای اسلامی شهر و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تقدیر و تشکر کردند.

متن پیام به شرح ذیل می‌باشد :

 • خالدنیوز خالدآباد
۳۱
ارديبهشت

سید رضا حسینی خالدی ، معاونت محترم پرورشی اداره ی آموزش و پرورش شهرستان نطنز و عضو شورای اسلامی شهر خالدآباد ، که داوطلب انتخابات پنجمین دوره ی شورای اسلامی شهر نیز بودند با ارسال پیام تبریکی موفقیت اعضای منتخب را تبریک گفتند متن پیام بدین شرح است :

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۸
ارديبهشت

با پیگیری شهردار و ریاست محترم شورای اسلامی شهر خالدآباد و همکاری نماینده محترم شهرستان نطنز و درجهت فراهم نمودن زمینه ارائه خدمات هرچه بهتر به شهروندان ، یکدستگاه کامیون نیمه سنگین کمپرسی آرنا به ارزش ریالی حدود یک میلیارد ریال از محل سهمیه ماشین آلات سال 1395 سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور خریداری و به ناوگان نقلیه شهرداری اضافه گردید. لازم بذکر است که 50 درصد قیمت خودرو یاد شده توسط سازمان شهرداریها تأمین و الباقی از محل منابع داخلی شهرداری پرداخت گردیده است.


 • خالدنیوز خالدآباد
۲۷
ارديبهشت

آوای نطنز : سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا ظهر امروز (سه شنبه) در جمع مردم نطنز در مسجد اارضا (ع) ضمن تشریح وضعیت موجود در کشور بر لزوم انتخاب اصلح تاکید و اظهار کرد: دولت مستقر که رئیس آن یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است به جای این که گزارش عملکرد به مردم بدهد، فرافکنی کرده و تقصیر ها را بر گردن دیگران می اندازد.

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۷
ارديبهشت
 • خالدنیوز خالدآباد
۲۶
ارديبهشت

نطنز، کاشان - ایرنا - شهردار نطنز گفت: درآمد شهرداری نطنز از محل فروش اموال در چهار سال گذشته معادل 8.6 درصد کل بودجه بوده در حالی که این رقم در دوره های قبل 5.8 درصد بوده است

به گزارش ایرنا، سید محسن تجویدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مباحث مالی و بودجه شهرداری های کوچک یکی از شناسنامه های عملکرد آن ها محسوب می شود اظهار داشت: در سال 1392 و آغاز فعالیت شورای اسلامی شهر و شهرداری نطنز بودجه شهرداری 28 میلیارد ریال بود که با همت و تلاش کارکنان شهرداری و همکاری اعضای شورای شهر در پایان سال به 37 میلیارد ریال رسید.
وی از تحقق بودجه شهرداری نطنز در سال 1395 خبر داد و افزود: روند رو به رشد بودجه شهرداری نطنز تا سال 95 ادامه داشت و بودجه 52 میلیارد ریالی برای شهرداری توسط شورای اسلامی شهر به تصویب رسید ولی با پیگیری و برنامه ریزی و تلاش مجموعه کارکنان، شهرداری نطنز موفق شد به تحقق بودجه 83 میلیارد و ششصد میلیون ریالی دست یابد.
شهردار نطنز تصریح کرد: امروز شاهد هستیم با برنامه ریزی های انجام شده، درایت و پشتکار، کاهش هزینه ها، ساماندهی و ایجاد درآمدهای جدید بودجه شهرداری نطنز از سال 1392 تاکنون افزایش 3 برابری داشته است.
وی افزود: از این مبلغ به دست آمده 38 میلیارد ریال صرف طرح های عمرانی، 20 میلیارد ریال صرف هزینه های خدمات شهری و مابقی صرف هزینه های جاری، حقوق و دستمزد کارکنان و امور فرهنگی شده است.
شهردار نطنز بیان کرد: شهرداری نطنز با رشد سه برابری بودجه خود از جمله موفق ترین شهرداری ها در سطح استان اصفهان است که این موفقیت در سایه ی برنامه ریزی، اصلاح فرآیندها، تلاش و پیگیری و مدیریت درآمد و هزینه ها بدست آمده است
 • خالدنیوز خالدآباد
۲۶
ارديبهشت

نطنز، کاشان- ایرنا - مدیر کمیته امداد شهرستان نطنز گفت: سال گذشته مبلغ 19 میلیارد و 640 میلیون ریال از سوی خیران و حامیان نیکوکار نطنز توسط این کمیته جمع آوری شد.

به گزارش ایرنا، محمد رضا مومی اردستانی روز دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران ابراز کرد: با مساعدت و همراهی خیران شهرستان به ویژه خیران نطنزی مقیم تهران در سال95 مبلغی بیش از 19 میلیارد ریال کمک های نقدی و غیر نقدی در سرفصل های مختلف همچون اکرام و ایتام، طرح محسنین، زکات، صدقات، جهیزیه، سبد غذایی و زکات جمع آوری و بین مددجویان توزیع شد.
 • خالدنیوز خالدآباد
۲۶
ارديبهشت

رئیسی: دولت اگر به وعده‌های خود عمل نکرد لااقل به مردم توهین نکند/ به جای عصبانیت گزارش کار به مردم بدهید/ بین چپاول‌گران و حقوق مردم دیوار خواهیم کشید

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۶
ارديبهشت

یوسف حسنی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از مجموع ۳۸ شعبه شهری، تعداد ۲۰ شعبه برای شهرهای نطنز و طرقرود و ۱۸ شعبه برای شهرهای بادرود و خالدآباد جهت اخذ رای در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بخش مرکزی نطنز ویژه روستاها ۳۰ شعبه اخذ رای و در بخش امامزاده نیز ۹ شعبه ویژه روستاها تعیین شده است.
وی با بیان این که همه شرایط و امکانات برای برگزاری انتخاباتی سالم مهیا است ابراز امیدواری کرد مردم در ۲۹ اردیبهشت یک باردیگر سرنوشت کشور را در فضایی آرام و با حضور حداکثری در پای صندوق های رای رقم بزنند.
فرماندار نطنز با بیان این که به طور میانگین در هر شعبه اخذ رای ۱۷ نفر مشارکت دارند، گفت: حدود هزار و ۳۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نماینده فرماندار، بازرسان و ناظران، نیروهای خدماتی و رانندگان در برگزاری هر چه بهتر انتخابات همکاری دارند.

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۵
ارديبهشت

گزارش عملکرد چهار ساله شهرداری خالدآباد  (سالهای 1392 لغایت 1396)

باتوجه به اینکه در ماههای پایانی فعالیت دولت یازدهم و شورای اسلامی دوره چهارم قرار داریم، لذا برآن شدیم تا چکیده و گزارش مختصری از فعالیتها و اقدامات شهرداری خالدآباد را طی چهار سال گذشته (از سال 1392 تا 1396) که با حمایت و همدلی شهروندان عزیز و اعضای محترم شورای اسلامی دوره چهارم در شهر خالدآباد انجام گرفته است به سمع و نظر شهروندان عزیز برسانیم. امید است شهروندان عزیز ضمن بررسی عملکرد شهرداری از نقطه نظرات و پیشنهادات خود ما را بی نصیب نگذاشته و خواسته هایشان را به خادمین خود در شهرداری منعکس نمایند.

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۵
ارديبهشت

بنابر اعلام واحد درآمد شهرداری خالدآباد ، گزارش تفریغ بودجه سال 1395 شهرداری شامل درآمدها و هزینه ها مجموعا به مبلغ 16/711/159/585 ریال به تصویب و تأئید شورای اسلامی شهر رسید.

این مبلغ بالاترین رقم تفریغ بودجه شهرداری خالدآباد از بدو تأسیس تاکنون بوده است که علیرغم کاهش منابع درآمدی و مشکلات اقتصادی بدست آمده است و نشان دهنده فعالیت خوب و عملکرد مناسب واحدهای مختلف شهرداری در سال گذشته بوده است.

امیدواریم در سال جاری که بنام سال «اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال» مزین گردیده است ، با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و همکاری و همدلی شهروندان عزیز شاهد موفقیت بیشتر شهرداری در پیشرفت و توسعه شهر باشیم.

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۴
ارديبهشت

عملیات آسفالت ریزی معابر خاکی سطح شهر شامل خیابان مهارت ، گلزار شهداء ، کوچه های نصر ، عمران، شهریار ، خیبر ، انتهای خیابان امام حسین(ع) ، کوچه شهید زارع ، بخشی از کوچه شهید مدرسی ، کوچه های رسالت ، میثم ، بن بست های صدر ، دانش و زهیر جمعا به مساحتی بالغ بر 9500 مترمربع با حجم آسفالت ریزی حدود 1100 تن و با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد ریال انجام گردید.
 • خالدنیوز خالدآباد
۲۴
ارديبهشت


1️⃣ • پایان حاکمیت چند قرنی ایران بر بحرین با رأی مجلس شورای ملی (1349 ش)
2️⃣ • ارتحال عالم بزرگوار و محقق و مولف معاصر، حکیم "مهدی الهی قمشه‏ای" (1352 ش)
3️⃣ • درگذشت استاد "حبیب یغمایی" محقق و شاعر معاصر (1363ش)
4️⃣ • رحلت عالم ربانی "سیدعلی نقی فیض الاسلام" مترجم و شارح نهج‏البلاغه(1364 ش)
5️⃣ • درگذشت استاد حجت‏الاسلام "کاظم مدیرشانه‏چی" عالم شهیر حدیث و روایت (1381ش)
6️⃣ • شهادت شهید تقی جمالی (1361ش)
7️⃣ • ادعای چند قرنی ایران نسبت به حاکمیت بحرین بدست زمامداران ایران از بین رفت.(1349ش)
8️⃣ • درگذشت آیت‌الله سید عزالدین زنجانی از علمای برجسته مشهد (1392ش)
9️⃣ • وزیر امور خارجه در مورد سابقه تاریخی رود هیرمند و اختلاف ایران و افغانستان در مجلس توضیحات مفصلی داد. (1327 ش)
🔟• داور وزیر عدلیه نام چهل یک وکیل دعاوی را انتشار داد که حق قبول وکالت دارند و می توانند به محاکم مراجعه کنند.(1306ش)

📝🌙 رویدادهای مهم این روز در تقویم هجری قمری ( 17شعبان 1438 )                     
1️⃣ • مرگ "تیمور گورکانی" سرسلسله‏ ی تیموریان(807 ق)
2️⃣ • رحلت فقیه بزرگوار آیت ‏اللَّه "شیخ حسنعلی اصفهانی" معروف به "نخودکی" (1361ق)
3️⃣ • درگذشت عالم و فقیه جلیل و مرجع بزرگ آیت ‏اللَّه "ملاعلی آخوند همدانی" (1398ق)

📝🎄 رویدادهای مهم این روز در تقویم میلادی ( 14 می2017 )
1️⃣ • اشغال سرزمین آنگولا در افریقا توسط استعمارگران پرتغالی (1575م)
2️⃣ • انجام اولین واکسیناسیون آبله جهان در انگلستان (1796م)
3️⃣ • روز ملی و استقلال "پاراگوئه" از استعمار اسپانیا (1811م)
4️⃣ • بمباران وحشتناک بندر روتِردام هلند توسط آلمان در جریان جنگ جهانی دوم (1940م)
5️⃣ • آغاز اولین جنگ اعراب و اسرائیل پس از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی (1948م)
6️⃣ • اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیسم جهانی و اعلام موجودیت اسرائیل (1948م)
7️⃣ • امضای پیمان "ورشو" میان کشورهای کمونیستی اروپا (1955م)
8️⃣ • درگذشت دکتر جو فارمن ، کاشف لایه ازن (2013 م)

🖍🔗📅🔗🖍
✅ روز شمار مناسبتی :

▫️13 روز تا فرارسیدن ماه رمضان 1438هجری قمری

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۴
ارديبهشت

طنین عابدی خالدی ،دانش آموزپایه هفتم دبیرستان مکتب الزهرا شهرخالدآباد،درمرحله نهایی آزمون پیشرفت تحصیلی ،رتبه(( اول )) منطقه امامزاده را کسب نمود.
این موفقیت رابه خانواده ایشان ،جامعه فرهنگیان شهرخالدآبادومدیریت محترم دبیرستان ،سرکارخانم عامری تبریک عرض مینماییم.

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۳
ارديبهشت
 • خالدنیوز خالدآباد
۲۳
ارديبهشت

روستای متین آباد از توابع دهستان خالدآباد و در بخش امام زاده ی شهرستان نطنز واقع شده است . یکی از جاذبه های گردشگری این روستای توریستی اکو کمپ متین آباد می باشد . از دیگر جاذبه های این روستا مراسم مجمع گردانی است که به ثبت مسیراث فرهنگی نیز رسیده است .

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۳
ارديبهشت

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۳
ارديبهشت

دانلود آهنگ جذاب از احسان خواجه امیری از سریال نابرده رنج

متن آهنگ نابرده رنج با اجرای متفاوت احسان خواجه امیری

دانلود آهنگ نابرده رنج با دو کیفیت :

دانلود آهنگ با کیفیت ۳۲۰

Ehsan Khajehamiri – Naborde Ranj

دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸

Ehsan Khajehamiri – Naborde Ranj

متن آهنگ نابرده رنج:

برام هیچ حسی شبیه تو نیست

 • خالدنیوز خالدآباد
۲۰
ارديبهشت

اطلاعیه ترحیم مرحوم محمدعلی کمالی خالدابادی

 • خالدنیوز خالدآباد
۱۸
ارديبهشت

یک مجموعه ست ورزشی 21 تکه شامل وسایل لوازم ورزشی و بدنسازی با صرف هزینه حدود 100 میلیون ریال خریداری و در پارک سفیر امید نصب گردید.

 • خالدنیوز خالدآباد