خالدنیوز خالدآباد

اخبار شهر زیارتی تاریخی خالدآباد , مشهد و مدفن امام زاده آقا علی عباس (ع)

خالدنیوز خالدآباد

اخبار شهر زیارتی تاریخی خالدآباد , مشهد و مدفن امام زاده آقا علی عباس (ع)

خالدنیوز خالدآباد

شهر زیارتی تاریخی خالدآباد یکی از شهرهای زیبا و کویری بخش امام زاده از توابع شهرستان نطنز می باشد . این شهر اولین شهر در ایران است که گواهینامه ی زیست محیطی یورو 14001 را به خود اختصاص داده است . این شهر هنرپرور که به شهر صدا نیز شهره است هنرمندان بزرگی در عرصه ی موسیقی به ایران و جهان معرفی کرده است . استاد ایرج و استاد مهدی خالدی از مفاخر هنر موسیقی خالدآبادی هستند . وجود بارگاه ملکوتی امام زاده آقا علی عباس در 8 کیلومتری این شهر بر معنویت آن افزوده است . چهل دختران حامی امام زاده خالدآبادی بوده اند و در روایات معتبر نقل شده است که پس از شهادت این بزرگوار در منطقه ی گود ریگ خالدآباد به دستور مامون عباسی , شیرزنان خالدآباد کمرهمت بسته اند تا همچون زنان بنی اسد که افتخار تدفین ابدان مطهر شهدای کربلا را در کارنامه ی خود دارند افتخار تدفین پیکر مطهر امام زاده آقا علی عباس را به کمک مردان رشیدشان در کارنامه ی خود برای همیشه ی تاریخ ثبت و ضبط نمایند . زبان مردم خالدآباد تات می باشد که قدیمی ترین زبان اصیل ایرانی است . خالدآباد بیش از هشتاد اثر تاریخی دارد که تنها 6 اثر به ثبت میراث فرهنگی رسیده است . تپه های باستانی مسی و ابوذر قدمتی 6 هزار ساله دارند .

آخرین نظرات

✅ نارضایتی مردم پس از الحاق درمانگاه تأمین اجتماعی نطنز به سرپرستی کاشان🔹 همانطور که می دانید درمانگاه شهدای نطنز تنها مرکز درمانی تأمین اجتماعی شهرستان است. این درمانگاه از بدو تأسیس با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شده است که روزانه حدود ۱۵۰ مراجعه کننده دارد. وضعیت درمانگاه رو به پییشرفت بود که بعد از انتزاع از اصفهان و الحاق به سرپرستی درمان کاشان، نه تنها پیشرفت مطلوبی نداشته بلکه حتی مشکلاتی را به همراه داشته است. مشکلاتی از قبیل عدم تجهیز بیشتر، عدم تأمین نیرو، استفاده از نیروهای نطنز در کاشان و...

لذا می طلبد مسئولین شهرستان و در رأس آنها فرماندار نطنز توجه بیشتری به این درمانگاه داشته باشند و حق مردم نطنز را بستانند.

چرا با وجود مراجعین زیاد این درمانگاه، فقط در ساعات اداری سرویس دهی صورت می گیرد و در شیفت عصر تعطیل است و این در حالیست که مراکز درمانی تأمین اجتماعی کاشان در دو شیفت صبح و عصر سرویس دهی می کنند. لذا با وجود آمار بالای مراجعین در درمانگاه نطنز، این حق مردم نطنز است.


مورد بعدی اینکه پیشتر قرار بود مسئولین پیگیری کنند تا بخش رادیولوژی درمانگاه احداث شود که متأسفانه هنوز هیچ خبری نیست.


در مراکز درمانی تأمین اجتماعی کاشان، پزشک متخصص هم حضور دارد اما در نطنز هیچ، حداقل اگر یک متخصص داخلی در درمانگاه حضور داشت، قشر زحمتکش تحت پوشش تأمین اجتماعی مجبور نبودند با مراجعه به سایر مراکز، متحمل پرداخت هزینه شوند.


آقای فرماندار، قشر زحمتکشی که در شهرستان نطنز تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، به امکانات بیشتری نیاز دارند که انتظار میرود حق مردم نطنز را از تأمین اجتماعی کاشان بگیرید.


🔸 قابل توجه نخبگان عزیز بادرودی که در مثلث کاشان-اصفهان- شبکه بهداشت نطنز پیگیر الحاق شبکه بهداشت شهرستان به کاشان هستند. موضوع درمانگاه تأمین اجتماعی نطنز مصداق مشت نمونه خروار است. نطنز امتیاز ویژه ای از الحاق درمانگاه تأمین اجتماعی اش به کاشان نگرفت. لذا با توجه به حل مشکل اعزام بیماران به کاشان اگر باز هم بادرودی ها خواستار الحاق به دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند، میتوانند پیگیر الحاق مراکز درمانی بادرود به شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل باشند، زیرا نطنزی راغب به انتزاع از اصفهان نیستند، چون در موضوع انتزاع درمانگاه تأمین اجتماعی نطنز از اصفهان، کاشان گلی به سر نطنز نزد.

منبع : نطنز نیوز 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی