خالدنیوز خالدآباد

پوشش اخبار شهرستان نطنز

خالدنیوز خالدآباد

پوشش اخبار شهرستان نطنز

خالدنیوز خالدآباد

شهر زیارتی تاریخی خالدآباد یکی از شهرهای زیبا و کویری بخش امام زاده از توابع شهرستان نطنز می باشد . این شهر اولین شهر در ایران است که گواهینامه ی زیست محیطی یورو 14001 را به خود اختصاص داده است . این شهر هنرپرور که به شهر صدا نیز شهره است هنرمندان بزرگی در عرصه ی موسیقی به ایران و جهان معرفی کرده است . استاد ایرج و استاد مهدی خالدی از مفاخر هنر موسیقی خالدآبادی هستند . وجود بارگاه ملکوتی امام زاده آقا علی عباس در 8 کیلومتری این شهر بر معنویت آن افزوده است . چهل دختران حامی امام زاده خالدآبادی بوده اند و در روایات معتبر نقل شده است که پس از شهادت این بزرگوار در منطقه ی گود ریگ خالدآباد به دستور مامون عباسی , شیرزنان خالدآباد کمرهمت بسته اند تا همچون زنان بنی اسد که افتخار تدفین ابدان مطهر شهدای کربلا را در کارنامه ی خود دارند افتخار تدفین پیکر مطهر امام زاده آقا علی عباس را به کمک مردان رشیدشان در کارنامه ی خود برای همیشه ی تاریخ ثبت و ضبط نمایند . زبان مردم خالدآباد تات می باشد که قدیمی ترین زبان اصیل ایرانی است . خالدآباد بیش از هشتاد اثر تاریخی دارد که تنها 6 اثر به ثبت میراث فرهنگی رسیده است . تپه های باستانی مسی و ابوذر قدمتی 6 هزار ساله دارند .

آخرین نظرات
نویسندگان

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

۲۴
خرداد
در آخرین روز از روزهای امتحانات خرداد ماه دانش آموزان پایه ی نهم دبیرستان آیت اله طالقانی شهر خالدآباد عکس یادگاری گرفتند .
  • خالدنیوز خالدآباد
۲۰
خرداد

نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در
راستای ترویج فرهنگ رضوی و گسترش مطالعه کتاب های مناسب، به مناسبت ایام فرخنده دهه کرامت، نهمین جشنواره ی کتابخوانی
رضوی را برگزار می نماید.علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس  http://razavi.iranpl.ir مراجعه نمایند یا شماره تلفن 09132261137 آقای فرهادی تماس حاصل فرمایند

  • خالدنیوز خالدآباد
۱۸
خرداد

سرقت احشام در چاه حجتیه ی خالدآباد

شب گذشته ، با تخریب دیوار دو دامداری در چاه حجتیه ی شهر خالدآباد تعداد 5 راس گوسفند به سرقت رفت ، این پنج راس از دامداری اول به سرقت رفته  و دامداری دوم علیرغم تخریب دیوار به علت حضور به موقع دامدار مورد دستبرد قرار نگرفته است .

  • خالدنیوز خالدآباد
۱۱
خرداد

⚫️ انا لله و انا الیه راجعون ⚫️

با نهایت تاسف و تاثر درگذشت شادروان سیدولی موسوی خالدی را به اطلاع همشهریان عزیز می رسانیم ، مرحوم موسوی شب گذشته در اثر سکته ی قلبی دارفانی را وداع و دعوت حق را لبیک گفت . مراسم تشییع و تدفین مرحوم متعاقبا اعلام خواهد شد .
روحش شاد و یادش گرامی

  • خالدنیوز خالدآباد
۰۷
خرداددریافت
مدت زمان: 58 ثانیه

  • خالدنیوز خالدآباد
۰۷
خرداد

⚫️ انا لله و انا الیه راجعون ⚫️
با نهایت تأثر و تأسف درگذشت پدری مهربان و همسری دلسوز
 مرحوم مغفور شادروان رسول پور محمود
(داماد  مرحوم حاج حسن رفیعی خالدی)  را به اطلاع همشهریان عزیز می رسانیم .
مراسم تشییع پیکر آن مرحوم  روز چهارشنبه مورخه
۱۳۹۸/۰۳/۰۸  ساعت ۱۰ صبح از مقابل مسجد امام سجاد (ع) تهران(مسجد خالدابادیها) برگزار میگردد..حضور شما سروران گرامی موجب تسلی خاطر بازماندگان می گردد.

  • خالدنیوز خالدآباد
۰۵
خرداد

روز گذشته شادروان خلدآشیان داود کفاشی فرهنگی با اخلاق , مهربان و دوست داشتنی پس از یک دوره بیماری , در بیمارستان الزهرای اصفهان تسلیم مشیت الهی شد و دعوت حق را لبیک گفت . روحش شاد و یادش گرامی
  • خالدنیوز خالدآباد
۰۱
خرداد

شب گذشته و در سالروز میلاد فرخنده ی کریم اهلبیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام مراسم تکریم ومعارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج میثم در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر خالد آباد برگزار گردید. در این مراسم از زحمات 8 ساله آقای حسن سعیدی خادم تقدیر و برادر هادی محمودی خالدی به عنوان سرپرست این پایگاه معرفی شد.

  • خالدنیوز خالدآباد
۰۱
خرداد


روحش شاد و یادش گرامی

  • خالدنیوز خالدآباد