خالدنیوز خالدآباد

پوشش اخبار شهرستان نطنز

خالدنیوز خالدآباد

پوشش اخبار شهرستان نطنز

خالدنیوز خالدآباد

شهر زیارتی تاریخی خالدآباد یکی از شهرهای زیبا و کویری بخش امام زاده از توابع شهرستان نطنز می باشد . این شهر اولین شهر در ایران است که گواهینامه ی زیست محیطی یورو 14001 را به خود اختصاص داده است . این شهر هنرپرور که به شهر صدا نیز شهره است هنرمندان بزرگی در عرصه ی موسیقی به ایران و جهان معرفی کرده است . استاد ایرج و استاد مهدی خالدی از مفاخر هنر موسیقی خالدآبادی هستند . وجود بارگاه ملکوتی امام زاده آقا علی عباس در 8 کیلومتری این شهر بر معنویت آن افزوده است . چهل دختران حامی امام زاده خالدآبادی بوده اند و در روایات معتبر نقل شده است که پس از شهادت این بزرگوار در منطقه ی گود ریگ خالدآباد به دستور مامون عباسی , شیرزنان خالدآباد کمرهمت بسته اند تا همچون زنان بنی اسد که افتخار تدفین ابدان مطهر شهدای کربلا را در کارنامه ی خود دارند افتخار تدفین پیکر مطهر امام زاده آقا علی عباس را به کمک مردان رشیدشان در کارنامه ی خود برای همیشه ی تاریخ ثبت و ضبط نمایند . زبان مردم خالدآباد تات می باشد که قدیمی ترین زبان اصیل ایرانی است . خالدآباد بیش از هشتاد اثر تاریخی دارد که تنها 6 اثر به ثبت میراث فرهنگی رسیده است . تپه های باستانی مسی و ابوذر قدمتی 6 هزار ساله دارند .

آخرین نظرات
نویسندگان

۷ مطلب در مهر ۱۳۹۸ ثبت شده است

۲۳
مهر

  • خالدنیوز خالدآباد
۱۶
مهر

یکی از اتفاقات بسیار خوبی که در شهر زیارتی تاریخی خالدآباد زادگاه استاد ایرج در حال رخ دادن است اهتمام اهالی زادگاه استاد ایرج در مرمت آثار تاریخی و منازل قدیمی است . در خالدآباد بیش از هشتاد منزل تاریخی وجود دارد که در صورت بازسازی و مرمت به چهره ی این شهر رنگ و رویی تازه می بخشد . منزل تاریخی سید شکراله زهرایی توسط آقای مرتضی انصاری خالدی خریداری شده و در حال بازسازی است . این منزل زیبا در بافت تاریخی محله ی قلعه نو و در مجاورت چندین منزل تاریخی واقع شده است . بافت تاریخی قلعه نو میتواند مقصدی برای گردشگران باشد .

 

 

  • خالدنیوز خالدآباد
۱۵
مهر

پیام تبریک بخشدار امامزاده به مناسبت روز ملی روستا

به گزارش روابط عمومی بخشداری امامزاده؛ احمدرضا اصغری،بخشدار امامزاده، در پیامی 15مهر ماه، روز ملی روستا را به تمامی روستائیان تبریک گفت:

بسمه تعالی

روستا و روستایی یعنی صداقت و صمیمیت، زیبایی، تدیّن، سادگی، راحتی، فراغت، منظره‌های دلگشا، آزادی، صفا و آرامش.

اینجانب، پانزدهم مهرماه؛ روز ملی روستا را به مردان؛ زنان؛ کشاورزان؛ دامداران؛ باغداران؛ کارگران؛ معلمّان؛ دانش آموزان؛ پیشکسوتان؛ معتمدان؛ دهیاران؛ شوراهای اسلامی روستاها و سایر اقشار جامعه روستایی شهرستان تبریک عرض می نمایم و از تمام مسئولان حوزه روستا به ویژه اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران مرتبط می خواهم با جدیّت تمام برای توسعه روستا و خدمت به روستاییان عزیز تلاش نمایند.

  • خالدنیوز خالدآباد
۱۴
مهر

نمایشگاه نقاشی سیاه وسفید وخاکستری در گالری انتظامی تهران ،با حضورجناب اقای دکتر به منش(رئیس انجمن طلا وجواهرایران)،سرکارخانم ساناز وزیری (نقاش وطراح لباس از آمریکا)وسرکارخانم انتظامی مدیرگالری  انتظامی با صحبتهای هنرمند ارجمند جناب آقای مجیدشریفیان ،کارخودرا آغاز کرد

در این مراسم سرکار خانم انتظامی ( مدیر گالری)  از هنرمند خلاق بادرودی آقای مجید شریفیان بعنوان مهمان ویژه، با اهدای لوح , تقدیر و تشکر نمود

برای دانلود سخنرانی استاد شریفیان اینجا کلیک کنید

نمایشگاه به مدت یک هفته برای تماشای علاقمندان به فرهنگ و هنر دایر می باشد

  • خالدنیوز خالدآباد
۱۱
مهر

#تبلیغات_خالدآباد
نمایندگی و پخش محصولات کانادادرای و چاکلز
با نازلترین قیمت
@khalednews

  • خالدنیوز خالدآباد
۰۷
مهر

.  ۩➰کانال اصلی دیوار شهرستان نطنز➰۩

این کانال آماده اطلاع رسانی در زمینه های زیر میباشد :🔻

💢 خرید و فروش وسایل منزل
◀️ خرید و فروش املاک

💢خرید و فروش وسایل نقلیه
⬅️ درج نیازمندی های شما
✳️ انتشار بنر کانال یا گروه شما

👌آگهی شما #رایگان درج میشود

💟 مردم عزیز #خالدآباد ، در خدمتیم 👇
 @divare_natanz
https://t.me/divare_natanz

  • خالدنیوز خالدآباد
۰۱
مهر

  • خالدنیوز خالدآباد